Kaos GL Dergisi “Zor Zamanlar” sayısı yazılarınızı bekliyor

Kaos GL Dergisi “Zor Zamanlar” sayısı yazılarınızı bekliyor

Her geçen gün kendini daha güçlü hissettiren baskı-şiddet politikaları, güvenli alanlar yaratması beklenirken zaman zaman kendisinin bir ihlal aracı olarak karşımıza çıktığı hukuk sistemi ve “Yeni Normal” ile kapanan yaşamlarımız... Tüm bunlara rağmen ve karşın devam etme gücünü ve dayanışma kudretini nasıl sağlıyoruz? Umut bizler için ne anlam ifade ediyor? Zor zamanları deneyimlerken daha iyi bir yaşamın düşüyle dört kolla sarıldığımız umudun bile politikleştirilmesi mümkün mü?

Kaos GL’nin gelecek sayısında “Zor Zamanlar” dosya konusunu tartışmaya açıyoruz. Bu sayıda iktidarın nefret söylemleri, yalnızlaştırma politikaları ve pandeminin yaşamlarımızdaki etkileri gölgesinde verilen hak ve yaşam mücadelesini; hem bireyler düzeyinde hem dernekler özelinde içinde geçtiğimiz dönemdeki zorluklar ve belirsizliklerle başa çıkma araçlarımızı; umudun bugün ve yarınlarımıza olan etkilerini; ruhsal ve fiziksel olarak dayanıklılık kazanma pratiklerimizi; içinde bulunduğumuz zor zamanları ve dayanışmayı konuşmak istiyoruz. Zor Zamanlara dair birlikte tartışmak ve paylaşmak için sizleri Kaos GL’nin gelecek sayısına davet ediyoruz.

“Güncel Sayfalar” yazılarınızı bekliyor!

Kaos GL Dergisi’ne dosya konusu dışında da katkı sunmak istiyorsanız; LGBTİ+ gündemine dair ve kültür, sanat alanında yazılarınızı, söyleşilerinizi bizimle paylaşabilirsiniz. 

Katkılarınızı 10 Haziran 2021 tarihine kadar editor@kaosgl.org adresine bekliyoruz.