Sayı - 13

Sayı - 13 - Kaos GL Dergi

Sayı - 13

Eylül-Ekim / 1995 | 842

LÜTFEN DİKKAT!

Bir kez daha merhaba! 2. yılımızın bu ilk sayısında sizlerle 12 ayda ancak bir iki kez yapabildiğimiz gibi söyleşelim istedik. Biraz dert yanacağız yine ama hoş gelişmelerden de bahsedeceğiz. 

Öncelikle -farketmişsinizdir- sayfa sayımızda bir artış var. Bu sayı 24 sayfayız. İsteğimiz bu sayfa sayısını ileriki sayılarda da korumak, hatta arttırmak.

İkinci hoş gelişme ise her geçen gün ulaştığımız insan sayısının artması. Dergimiz Ankara’da Dost, İlhan İlhan, Arkadaş (bu sayımız ile birlikte Arkadaş’ın ODTÜ şubesinde de) ve Bilim & Sanat kitabevlerinde, İstanbul Taksim -İstiklal Caddesi- Mephisto, Kadıköy Mephisto (burada da bu sayımızdan itibaren) kitabevlerinde satılıyor. İlk sayıda sadece Ankara Dost Kitabevi’ndeki satışla başlayan süreçte ileride daha da geniş satış noktalarına ulaşacağımızı düşünüyoruz. Elden ulaştığımız -daha doğrusu posta yoluyla- arkadaşları da ekleyince bütün olanaksızlıklara rağmen Türkiye’de bir Kaos GL ağı oluşturduğumuzu söylemek abartı olmasa gerek.

Neyse şimdilik bu kadar ‘hoş’luk yeter. Başımıza gelen ve hiç de ‘hoş’ olmayan bir durumu aktaralım. Hani bizim bir Posta Kutumuz var ya! Israrla sadece ibaresini düşerek mektuplarınızı beklediğimiz bu Posta Kutumuza son zamanlarda (yaklaşık 3 ay gibi) mektup yolladıysanız büyük bir olasılıkla elimize geçmedi. Korkmayın canım, başkasının da eline geçmedi. Çünkü o Posta Kutumuz hala var. Ancak posta kutumuzun bulunduğu postanede, bu kutuların sorumlusu bir bayan var ve bu bayan bizi uyarmadan yıllardır varolan ama bir çok kimsenin bilmediği veya bilse de önemsemeyip uygulamadığı bir yönetmelik dolayısıyla bize gelen mektupların elimize geçmesine engel oldu. Bu yönetmelik P.K.nu kiralayan kişi ya da kurum/ticarethane ismi yer almayan mektuplara Bu kutu başkasına aittir kaşesini vurarak, gönderici adresine iadesi, gönderici adresi yoksa mektubun imhasını istermiş. Bu yönetmelikten bihaber biz, saf saf mektup ve anket yanıtlarını beklerken, telefonla görüşüp, kendimizce “2 aydır niye arayıp sormuyorsun bakayım” diye siteme kalkıştığımız bir yazar/okurumuzun 4 mektubunun geri döndüğü yanıtıyla uyandık! Biraz geç oldu tabi!.. Şimdi, önceden uyararak ve yönetmeliğe uygun olmayan mektupların bir süreliğine daha bize verilmesi mümkün değil miydi? Doğrusu böyle bir şeyin kimseye zararı yoktu ama düşünülememiş(!) olsa gerek. Neyseki biz düşünülmeyeni düşündürttük ve bir süre daha sadece P.K. yazan mektuplarımıza kavuştuk. Ama LÜTFEN DİKKAT! Bundan sonra/böyle bize göndereceğiniz her türlü posta için ALİ ÖZBAŞ P.K. 53 Cebeci / ANKARA yazıyorsunuz. Ne eksik, ne fazla! Kaos GL gibi bir şey eklemeden, Ali Özbaş ismini unutmadan. Hazır göndermek demişken, her türlü yazınızı beklediğimizi bir kez daha hatırlatalım. Ne yazarım demeyin, kendinizi özgörevlendirin; herşeyi ama herşeyi yazabilirsiniz. Tabi hatırlatmakta fayda var; eğer geçen sayıdaki anketi yolladıysanız bir zahmet tekrar yollayın -elimize geçmemiş olabilir-. Yollamadıysanız; e, ne duruyorsunuz? Eğer anketi kesip yolladıysanız bize yazın, size boş bir anket formu yollayalım.

Abonelik, maddi yardım (bağış yani) gibi düşünceniz varsa (olsa iyi olur hani) ilerleyen sayfalarda bilgi bulabilirsiniz. Evet, artık diğer sayfalara doğru yol alabilirsiniz. Gelecek ay buluşuncaya kadar, dergimizin sayfaları arasında iyi yolculuklar... 

İçindekiler:

  • LÜTFEN DİKKAT!
  • “şimdi okullu olduk”
  • YAŞAMIN İÇİNDEN KARTPOSTALLAR...
  • ABONE Mİ OLMAK İSTİYORDUNUZ?
  • PORNOGRAFİ4
  • Pembe Üçgenin Ortasında
  • MEKTUP-lar-DAN
  • SİYAH BİR GAY İN NOTLARI*
  • Q
  • AIDS HABERLERİ